پایگاه اطلاع رسانی > تاریخچه برند Ortlieb

تاریخچه برند Ortlieb

تاریخچه برند اورتیلب تولید کننده انواع ساک های دخیره سازی ضد آب
تاریخچه برند Ortlieb
تاریخچه برند Ortlieb (اورتلیب) آلمان
آغاز راه
بهار 1981 جنوب انگلستان. یک روز به شدت بارانی که در این منطقه اصلا عجیب نبود، و یک دوچرخه سوار که با بار زیاد ایستاده بود. شرایط هوایی روی اعصابش بود. آب به داخل لباس، کیف و حتی بینی او نفوذ کرده بود. در همین حین چشمش به کامیون حمل باری افتاد که به واسطه کاور ضد آبی که روی آن کشیده شده بود، تمام کالاهایش از خیس شدن در امان مانده بودند.
آن مرد دوچرخه سوار، "هارتمر اورتلیب" نام داشت. و ایده اولین خورجین دوچرخه ضد آب، آن روز به ذهنش رسید. به محض بازگشت به خانه، او با چرخ خیاطی مادرش شروع به ساخت یک کیف ضد آب برای دوچرخه اش کرد. پس از آن هر روز با ایده هایی نو به خانه می آمد و ایده های خود را به محصولی جدید تبدیل می کرد. هر روز دوستانش با دیدن محصولات ساخته دست او بیشتر به آن علاقه مند می شدند. تا اینکه یک روز یک نفر به او گفت: "هی هارتمر! میشه یه جفت از این کیف ها رو به من بفروشی تا من بذارم تو مغازم؟" اولین استراتژی پخش در اینجا شکل گرفت و چرخ خیاطی برای شروع تولیدات بیشتر به گاراژ منتقل شد.
 ortlieb-1.jpg
تأسیس کارخانه
اولین اختراع، خورجین عقب بود. به زودی حجم سفارش به حدی رسید که تولید آن از توان یک نفر به تنهایی خارج بود. به همین خاطر اعضای خانواده و دوستان به کار اضافه شدند. در سال 1982، کمپانی اورتلیب Ortlieb افتتاح شد. اولین بروشور اورتلیب با معرفی خورجین های عقب و جلو و کیف روی فرمان منتشر شد. نوبت به حضور در اولین نمایشگاه رسید. غرفه ای کوچک در کنار پله برقی به اورتلیب رسید. اما هیچ گاه نباید تاثیر تبلیغات کلامی در صنایع کوچک را نادیده گرفت. نتیجه خارج از تصور بود.
مرد مخترع به خورجین های "دوخته شده" راضی نبود. هنوز آب به مقدار کم در آنها نفوذ داشت. پس به فکر استفاده از جوش با "فرکانس بالا" افتاد. از این به بعد خورجین های اورتلیب 100% ضد آب بودند. حالا مشکل درزها حل شده بود و مانده بود چگونه باز و بسته شدن آن. تا اینکه بسته شدن به صورت رولی، این مشکل را نیز حل نمود. این نکته ای ساده اما بسیار مهم برای یک کیسه ضد آب است. نتیجه آن رسیدن به محصولی بود که نه تنها ضد آب بود بلکه روی آب شناور می ماند.
 
دهه 90! طبیعتگردی در بین مردم جا باز می کند!
امروزه اورتلیب هم معنی خورجین های ضد آب دوچرخه است. "Back-Rollers" افسانه ای، نوآوریی بود که تحولی در میان جامعه مصرف کننده به پا کرد. صدها هزار خورجین عقب روزانه به عنوان همراهانی قابل اطمینان در کنار دوچرخه سواران در سراسر دنیا در حال حرکتند. امروزه دوچرخه سواران سراسر جهان، پیام اورتلیب را منتقل میکنند: با دوام و قابل اطمینان.
 ortlieb-2.jpg
Ortlieb اورتلیب امروز!
به کمک ایده پردازان و تاثیر رسانه، امروزه اورتلیب به برندی شناخته شده در جهان تبدیل شده است. به طور میانگین هر ماه یک محصول اورتلیب به عنوان " پرفروش ترین" و یا " پیشنهاد ویژه"، جوایز مختلفی را از آن خود می کند. این امر همه روزه به 130 کارمند اورتلیب یادآوری میکند که حس خلاقیت خود را حفظ کرده و همواره در بالاترین سطح کیفیت فعالیت کنند.
تمام محصولات این برند در Heilsbronn آلمان تولید می شود و به همین خاطر آقای اورتلیب در سال 2005 به عنوان کارآفرین نمونه آلمان جایزه دریافت کرد.
هدف همیشه یکیست: ورزشکارانی که در طبیعت به فعالیت می پردازند باید همیشه از عواملی که نمیتوانند در وقوع یا عدم وقوع آن دخالتی داشته باشند، در امان باشند. به طور ویژه آب و هوا.
 ortieb-3.jpg